رئیس اتاق کرمان گفت: بازار کرمان ظرفیت و جاذبه‌های بسیاری دارد که اگر بتوانیم با ادغام خیابان‌ها و مجموعه‌های اطراف آن نظیر بازار قلعه محمود، خیابان امام، پیروزی، طالقانی و... یک مجموعه یکپارچه سنتی ایجاد کنیم کمک شایانی برای رونق گردشگری خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان، سیدمهدی طبیب‌زاده، در نشست کمیسیون گردشگری و اصناف شورای اسلامی شهر کرمان افزود: در 32 هکتار مجموعه بازار و خیابان‌های اطراف آن، 25 جاذبه و اثر تاریخی وجود دارد که اگر به یک مجموعه سنتی کامل شامل اقامتگاه، رستوران، مراکز خرید، تفریحی و... تبدیل شود می‌توان مدت زمان اقامت توریست در کرمان را افزایش داد.

وی با بیان اینکه اکنون مدت زمان اقامت گردشگران در کرمان بسیار پائین و در بسیاری موارد کمتر از یک شبانه روز است، ادامه داد: وجود اینگونه طرح‌ها باعث می‌شود مثلث گردشگری یزد، اصفهان و شیراز به مربع کرمان، یزد اصفهان، شیراز تغییر پیدا کند.

رئیس اتاق کرمان همچنین آموزش و فرهنگسازی مطابق با شهرهای توریستی را ضروری دانست و گفت: باید طرز تفکر، رفتار و برخورد همه شهروندان از جمله رانندگان تاکسی، رستوران دارها و کسبه در برقراری ارتباط و ارائه خدمات به گردشگران کاملا استاندارد و به روز باشد.

در ادامه این نشست رئیس کمیسیون صنایع دستی و گردشگری اتاق کرمان نیز طرح یکپارچه‌سازی مجموعه‌ها و خیابان‌های اطراف بازار را عامل تحول در شهر کرمان عنوان و تصریح کرد: این طرح می‌تواند به یکی از قطب‌های گردشگری سنتی کشور تبدیل شود. محمدرضا بهرامی اظهار داشت: ایجاد بازارچه تخصصی به همراه ورک شاپ و یا محل عرضه نان و اغذیه محلی، به عنوان گزینه های رونق اقتصادی این طرح پیشنهاد می شود.

امروز
دیروز
این هفته
این ماه
کل بازدیدها
1016
5971
7997
164836
9719743