رئیس دفتر نمایندگی اتاق کرمان در شرق استان کرمان گفت: کشاورزان و باغداران منطقه برای فرآوری ضایعات درخت نخل و تولید کود کمپوست، تولید پالم پیت برای بستر کشت گلخانه های هیدروپونیک، تولید غذای دام، تولید نئوپان و تولید کاغذ آموزش های لازم را فرا می گیرند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان، محمدحسین اکبری یزدی در نشستی با موضوع تولید ارزش افزوده از ضایعات درخت نخل با حضور مسئولان شهرستان بم و فعالان بخش خصوصی افزود: امیدوارم منطقه شرق استان با اجرای طرح کشاورزی چند کارکردی باغشهر بم بتواند ارزش افزوده بیشتری را کسب کند. گفتنی است در این نشست معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری شهرستان بم، رئیس میراث جهانی بم و عضو شورای شهر بم و سایر مسئولان محلی حضور داشتند و در پایان مقرر شد اداره جهادکشاورزی بم پس از بررسی طرح ها، حمایت های لازم برای ایجاد کارگاه های مربوطه مانند اعطای مجوز، زمین و تسهیلات انجام دهد.

همچنین اداره محیط زیست این شهرستان برای همکاری و پاسخ سریع به استعلامات مربوطه قول مساعد داد و شهرداری نیز برای  اعطای زمین همکاری لازم را انجام دهد. در شرق استان نزدیک به ۵ هزار هکتار باغ خرما وجود دارد و هر ساله حدود ۲۰ هزار تن ضایعات از هرس این درختان تولید می شود که این رقم برای ۴ شهرستان شرقی استان (بم، نرماشیر، ریگان و فهرج ) تقریبا ۱۰۰ هزار تن در سال است. متاسفانه درصد زیادی از این ضایعات یا سوزانده می شوند یا در کوچه ها، خیابان ها و یا حریم رودخانه ها رها می شوند که باعث چشم انداز بد در انظار عمومی و آلودگی محیط زیست، تخریب زیرساخت های شهرها و روستاها می شود.

 

  • 41
  • 42

Simple Image Gallery Extended

امروز
دیروز
این هفته
این ماه
کل بازدیدها
193
2682
5518
72565
9029170