رئیس اتاق، رئیس کمیسیون بازرگانی اتاق کرمان و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران از غرفه کرمان و توانمندی های استان در نخستین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان، رئیس اتاق کرمان در این بازدید گفت: با توجه به امضای تفاهم نامه بین ایران و کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا، ایران می تواند تولیدات و محصولات خود را با تعرفه های ترجیحی به کشورهای عضو این اتحادیه شامل روسیه، بلاروس، ارمنستان، قرقیزستان و قزاقستان صادر کند. سیدمهدی طبیب زاده افزود: در این نمایشگاه سعی شده برای معرفی بیشتر کرمان، گوشه ای از توانمندی های استان عرضه تا به تولیدکنندگان در زمینه اطلاع از بازارهای مختلف و آمادگی برای رقابت در این بازارها کمک شود.

همچنین حمید زادبوم، رئیس سازمان توسعه تجارت ایران نیز در بازدید از این نمایشگاه تصریح کرد: این نمایشگاه فرصت مناسبی برای صادرکنندگان کوچک و متوسط است تا بتوانند با برقراری ارتباط با فعالان اقتصادی کشورهای اوراسیا، برای صادرات تولیدات خود تلاش کنند. گفتنی است رئیس اتاق کرمان با حضور در این نمایشگاه ضمن بازدید از تمامی غرفه های اتاق کرمان، با افرادی که قصد سرمایه گذاری در استان را داشتند، به گفت و گو پرداخت و همچنین برخی شرکت های فعال در حوزه حمل و نقل به ویژه کشتیرانی، آمادگی خود را برای تسهیل در ارسال کالاهای صادراتی کرمان اعلام کردند.

در این نمایشگاه با وجود محدودیت های بسیار برای حضور در نمایشگاه و رعایت پروتکل های بهداشتی، بازدیدها بسیار خوب گزارش شده و غرفه داران توانستند تعامل ها و مذاکرات خوبی با بازدیدکنندگان برقرار کنند. اولین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا از 18 تا 21 تیرماه 1400 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی ایران برگزار شد و برخی فعالان حوزه صنایع دستی، خرما، پسته، محصولات گلخانه ای، فرش، صنایع غذایی، سنگ از استان کرمان در این نمایشگاه تولیدات خود را عرضه کردند.

 

  • o1
  • o2

Simple Image Gallery Extended