نایب رئیس اتاق کرمان گفت: اخیرا کارگروه تنقیح و تلخیص بخشنامه های سازمان تامین اجتماعی در سطح ملی شکل گرفته که منتظر بازخورد و نظر کارفرمایان در مورد عملکرد این کارگروه هستیم.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان، جلیل کاربخش، در سمینار آموزشی آنلاین"نکات کلیدی در امور بیمه ای پیمانکاران" افزود: به نظر می رسد این کارگروه توانسته برخی از مطالبات پیمانکاران را پاسخ دهد و نماینده اتاق ایران نیز در این کارگروه حضور دارد. وی ادامه داد: یکی از گلایه های فعالان اقتصادی در فضای کسب و کار، اختلاف با سازمان تامین اجتماعی و بخشنامه های صادر شده آن است.

گفتی است این سمینار آموزشی آنلاین توسط واحد آموزش و کمیسیون بیمه، بانک و مالیات اتاق کرمان و با حضور دبیر کل اتاق کرمان، نمایندگان سازمان تامین اجتماعی و فعالان بخش خصوصی برگزار شد.

در این سمینار مباحث آموزشی در سرفصل هایی شامل مقایسه بخشنامه جدید مقاطعه کاران جایگزین بخشنامه های 14، اقدامات مهم بیمه ای پیمانکاران از شروع تا خاتمه پیمان طبق قانون و بخشنامه های تامین اجتماعی، نحوه درخواست مفاصا حساب در طول دوره یا خاتمه پیمان، مدارک عمومی لازم و مستندات کارشناسانبرای محاسبه حق بیمه در قراردادهای عمرانی و غیرعمرانی، نحوه صحیح تنظیم صورتجلسات توسط کارفرما، پیمانکار، مشاور و ناظر در شروع و خاتمه پیمان ها، مفاهیم و مصادیق کار به صورت مکانیکی و دستی، شرایط و نحوه صدور مفاصا حساب بدون وجه برای مقاطعه کاران، جرایم احتمالی بیمه ای مقاطعه کاران، شرایط، اقدامات و مواعد قانونی برقراری بیمه بیکاری کارکنان شاغل در پیمان و اقدامات ضروری کارگر و کارفرما در حوادث ناشی از کار و مرخصی پزشکی ارائه شد.

 

  • 014A2285
  • 014A2287
  • 014A2293

Simple Image Gallery Extended

 

 

امروز
دیروز
این هفته
این ماه
کل بازدیدها
441
5971
7422
164261
9719168