رئیس اتاق کرمان گفت: در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی کارگروهی تحت عنوان کارگروه تحقق شعار سال، یعنی تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها، با هدف ساماندهی واحدهای راکد، نیمه فعال و یا پروژه‌های  ناتمام راه اندازی شده است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان، سید مهدی طبیب زاده، این مطلب را در نشست بررسی وضعیت واحدهای تولیدی استان بیان کرد و گفت: ظرفیت‌های بسیار زیادی از واحدهای صنعتی، کشاورزی، معدنی، گردشگری و خدماتی در استان وجود دارد اما برخی از این واحدها به دلایل مختلف از جمله مشکلات بانکی، مشکلات تامین سرمایه در گردش، مشکلات مالیاتی و بیمه‌ای و یا مشکلات مدیریتی تعطیل هستند و یا اینکه کمتر از ظرفیتشان فعالیت می کنند. طبیب‌زاده، افزود: ساماندهی این واحدها با همکاری دستگاه‌های مربوطه در دستور کار شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی است و به همین منظور لیستی از این واحدها تهیه، مشکلات دسته بندی و راه‌حل‌های فعال شدن این واحدها و تکمیل پروژه های نیمه تمام بررسی شده است تا در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی مطرح شود.

حسن امیری، دبیر کل اتاق کرمان نیز گفت: اتاق به دنبال شناسایی فرصتهای سرمایه‌گذاری از جمله مشخص کردن واحدهای راکد و نیمه فعال و نیز شناسایی متقاضیان واجد شرایط سرمایه‌گذاری است تا با یک جمع‌بندی مناسب زمینه برای فعالیت مجدد این واحدها، تکمیل ظرفیت و تحقق شعار سال فراهم شود.

 در این نشست نمایندگان دستگاه‌های مختلف از جمله سازمان صمت، سازمان جهاد کشاورزی، شرکت شهرک های صنعتی و اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی هم با تقدیر از اتاق کرمان به دلیل پیگیری مسائل مربوط به تولید، مشکلات بانکی، عدم امکان دریافت تسهیلات جدید، مشکل تامین نقدینگی، تغییر کاربری واحدهای تولیدی، در دسترس نبودن صاحبان واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل و تورم و افزایش قیمت مواد اولیه را به عنوان مهم ترین چالش های پیش روی تولید کنندگان بیان کردند.

همچنین مقرر شد با توجه به اهمیت راه اندازی و تکمیل واحد های فوق، سازمان های مذکور اطلاعات درخواستی و راهکارهای مدنظر خود برای احیای این واحد ها را به مرکز کسب و کار اتاق کرمان ارائه نمایند تا پس از بررسی های لازم در شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان مطرح شود.

امروز
دیروز
این هفته
این ماه
کل بازدیدها
617
5971
7598
164437
9719344